Splićanima derbi i plasman na Final Four

Jedinstvena kadetska liga.

U derbiju Jedinstvene kadetske lige Split je na Baldekinu pobijedio momčad Šibenika 76-95.

U prvoj četvrtini Šibenik je stekao prednost od tri poena (27-24). U drugoj Splićani preuzimaju kontrolu rezultata i igre u svoje ruke te se na odmor odlazi s prednošću gostiju 26-46. Do ulaska u posljednju četvrtinu domaćini se vraćaju na četiri poena minusa, no u završnih 10 minuta Split lomi otpor Šibenčana i stiže do pobjede koja im je osigurala nastup na Final Fouru.

Još ranije plasman na završni turnir osigurali su Cibona, Cedevita i Zadar.

Prvo ime susreta bio je Ante Perkušić koji je postigao 34 poena uz 9 skokova i 3 asistencije. Tonći Lisica je uz 17 poena imao šest skokova i asistencija, a Antonio Šantić 15 uz 6 skokova.

Kod Šibenčana samo se pet igrača upisivalo u strijelce. Istaknuo se Juraj Pleadin s 23 poena i 8 skokova. Frane Antić je postigao 16 poena (8 skokova), Antonio Klarin 13 (9 asistencija), a Ivan Živković i Karlo Vrančić po 12 (uz po 5 skokova).