Finale žene: Splićanke u dramatičnoj završnici pobijedile Medeveščaka

Majstorice igraju majstoricu.

U drugoj utakmici finala doigravanja za prvakinje Hrvatske košarkašice Splita su slavile protiv Medveščaka 65:61 i izjednačile rezultat u finalnoj seriji na 1-1. Treća utakmica igra se u četvrtak na Pešćenici od 20 sati.

Početnu prednost Medveščaka 5-0 domaća ekipa je pretvorila u svoju prednost 14:9. Ekipe su se do odmora (33:33) izmjenjivale u vodstvu, a nakon što je Matea Tadić ubacila tricu u 25.minuti za prednost Medveščaka 44:40 završnicu treće četvrtine bolje je odigrao Split koji je s dvije trice Ivane Brnas napravio seriju 11:2 i poveo 51:46. Najvećih +8 (58:50) Splićanke su imale na šest minuta do kraja, a u završnici su gošće preko Ive Todorić i Ane Vojtulek uhvatile priključak (60:59). Tea Perić je tada ubacila važan koš, a do kraja Katarina Puljić ubacila tri od četiri slobodna bacanja za pobjedu Splita.

Josipa Silov je ubacila 16 poena, Perić 15 uz 16 skokova, Brnas 14, a Puljić 13. Kod Medveščaka Todorić je ubacila 26 poena uz 12 skokova, a Tadić je dodala 17.