Spliska mladost u utakmici 'na refule' nadigrala Pulu

Double-double učinak Bruna Rebića.

Košarkaši splitskog Universitasa, u kojoj se za seniorske dana kale mladići KK Split, upisao je drugu pobjedu u Prvoj muškoj ligi. Splićani su bili bolji od Pule 1981 79-74.

Bila je to utakmice na refule. Split je do 7. minute pobjegao na 15-1, a gosti se četiri minute kasnije vratili u igru (15-12). Rekuperali su se domaćini do odmora i sa solidnih sedam poena viška za 'studente' se otišlo prema svlačionicama (35-28).

U nastavku su ponovno prvi nagazili Splićani koji 'lete' na 17 poena viška (47-30) u 24. minuti igre. Sve su ispustili u sljedeće četiri minute, štoviše, gosti su poveli 47-49.  Roko Gizdavčić i Bruno Rebić s dvije povezane trice vraćaju Universitas u vodstvo (53-49) koje su uspjeli obraniti do kraja susreta.

Kod domaćina Ivan Perasović je postigao 22 poena uz 8 skokova, Bruno Rebić je uz 18 poena imao čak 11 asistencija. Kod Pule se istaknuo Vedran Pušić s 19 poena.