Split AdmiralBet ABA ligu otvorio porazom na Gripama

Autor: BB.hr Photo: KK Split/Ivica Čavka

Studentski centar nije slučajno srušio Partizana u ABA Superkupu

Košarkaši Splita su u 1. kolu AdmiralBet ABA lige poraženi na Gripama od podgoričkog SC Derbyja 72-76.

Prvo poluvrijeme pripalo je Splićanima  (37-35), no sredinom treće četvrtine SC Derby serijom 10-0 preuzima prednost 48-43, da bi u posljednjoj četvrtini njihova prednost narasla na +11 (68-57) nakon čega su bez stresa utakmicu priveli kraju.

Goste su do pobjede predvodili Igor Drobnjak  (15 poena, 7 asistencija), Aubrey Dawkins (13 poena) i Mateo Drežnjak (10 poena, 4 asistencije).

Shamile Stevenson s 18 i Tonko Vuko sa 16 poena predvodili su listu strijelaca Splita.

SC Derby je tako nakon osvojenog ABA Superkupa nastavio sjajnu formu, dok će Splićani priliku za pobjedu tražiti u nadolazećim kolima.

Zadar u subotu gostuje kod Budućnosti, a Cibona u nedjelju kod Borca.