Split dobio utakmicu, Rimac nezadovoljan: Neki igrači mi trebaju dokazati da im moram dati više minuta

Autor: Ozren Maršić Photo: Ivica Čavka/KK Split

Volio bi vidjeti bolji pristup

Split je u 20. kolu FAVBET Premijer lige svladao DepoLink Škrljevo s 105:92 (23:27, 28:23, 26:16, 28:26) i ostvario svoju trinaestu prvenstvenu pobjedu zaredom. Gosti su se dobro držali u prvom dijelu, imali minimalni zaostatak na poluvremenu (51:50), a onda je u trećoj četvrtini momčad Slavena Rimca riješila bilo kakve dvojbe o pobjedniku. Serija 12:0 na početku treće četvrtine i vodstvo 63:50 označili su tko će biti pobjednik. Do kraja utakmice "Žuti" su održavali prednost, imali i plus 19 (87:68) u 32. minuti. Prvi strijelac kod Splita bio je Shannon Shorter s 23 poena, Toni Perković ubacio je 22 poena, a DJ Funderburk je postigao 13 poena.

-Ovo je bila slična utakmica kao i protiv Alkara, na trenutke dobro, na trenutke loše. Odigrali smo koliko je trebalo za pobjedu, volio bih vidjeti bolji pristup, pojedini igrači trebaju preuzeti veću odgovornost, trebaju mi pokazati da im trebam dati više minuta - kazao je Splitov trener Slaven Rimac.