Split je imao +19, a pobjedu potvrdio tek 15 sekundi prije kraja

Autor: Z.D. Photo: KK Gorica

Gorica je dugo prijetila

Košarkaši Splita u posljednjoj utakmici 15. kola HT premijer lige u gostima pobijedili Goricu 78-71.

Split se sredinom druge četvrtine odvojio na 41-25, do poluvremena otišao i na +19 (51-32), a onda opustio.

Gorica se vraća u igru serijom 15-2, da bi u 28. minuti i povela 57-56. Gosti uzvraćaju udarac i opet bježe na deset poena viška, ali Goričani se ne predaju i prijete do samog kraja. Pobjedu Splita potvrdio je Toni Perković petnaest sekundi prije kraja kada je zabio za 76-71.

Kod Gorice Marko Baković je postigao 17 poena uz osam skokova, dok je Mate Kalajžić dodao 15 uz šest skokova i četiri asistencije.

Splićane je predvodio Darko Bajo s 23 poena i 11 skokova, dok je Roko Ukić dodao 10 poena uz pet skokova.