Split na vrhu, Trešnjevka u zoni doigravanja, Zadar izvan nje

Neočekivana pobjeda Požege.

U 16. kolu Prve ženske lige odigrana su dva derbija, a jedan je rezultat zakomplicirao rasplet sezone na dnu i vrhu poretka.

Požega je stigla do druge pobjede protiv Zadra te tako ostala u igri za ostanak u ligi. Zadar je, s druge strane doveo pod znak pitanja nastup u doigravanju koji se nakon uvjerljive domaće pobjede protiv Pule, čini posve izvjesnim.

Zahuktala Ttrešnjevka je u Trnskom bila bolja od Šibenika 67:63. Nakon teškog gostovanja u Bugarskoj izabranice Deana Nemeca tek su u nastavku susreta uspijele doći do prednosti, a u zanimljivoj završnici osigurati pobjedu koja ih je bodovno izjednačila s Zadrom. Šibenčanke su u prvom dijelu imale 8 razlike (32:24), a posljednji puta vodile u 24.minuti (45:44). Predvođene Nikom Mühl košarkašice Trešnjevke su povele 55:47, ali se gošće nisu predavale i do samog kraja su prijetile sa željom da osvoje vrijedna dva boda.

Nika Mühl s 23 poena, 11 skokova i 9 asistencija bila prvo ime susreta. Josipa Pavić je dodala 14, a Marta Savić 9 uz 10 skokova. Kod Šibenika ponajbolje Tayra Melendez (19) i Antonija Chiabov (16).

U drugom derbiju, također odigranom u Zagrebu, Zagreb je poražen od Splita 71-73.

Samo dva dana nakon teške utakmice i putovanja u Dubrovnik košarkašice Zagreba su odigrale još jednu odličnu utakmicu i došle na korak od iznenađenja protiv vodećeg Splita. Početak susreta nije dao naslutiti zanimljivu završnicu jer je Split na isteku prve četvrtine imalo 12 razlike (28:16). Splićanke su vodile cijelim tijekom susreta, a Zagreb se nije predavao što se vidjelo u završnici kada je Split u posljednje četiri minute ušao s +9 (68:59). Tada Lea Hajdin (trica) i Antonija Jurić vraćaju neizvjesnost (64:68), a sve je kulminiralo kada je Sara Plavljanin ubacila tricu za minus 2 (73:71) na 40 sekundi do kraja. Nisu Splićanke uspijele iskoristiti napad, ali šansu za izjednačenje nije iskorsitila Andrea Marić koja je promašila oba bacanja pa su bodovi ipak otišli u Split.

Josipa Silov je predvodila Split sa 19 poena, a Katarina Puljić i Ivana Brnas su dodale po 16. Kod Zagreba Plavljanin je ubacila 17, Marić 15, a Antonija Jurić 12 uz 11 skokova i 11 asistencija.

”Po tko zna koji puta kratki za jednu ili dvije lopte. Presudio je šut Splita za tri poena u prvom poluvremenu koji smo smi slabo branili. U drugom poluvremenu smo stizali poen po poen, ali nažalost premalo je vremena ostalo da napravimo potpuni preokret”..kazao je nakon susreta trener Zagreba Gjuro Simon.

09.02.2019. 17:00 ŽKK Brod na Savi - ŽKK Medveščak 44:85
09.02.2019. 18:00 ŽKK Podravac Gigant - ŽKK Ragusa 66:79
09.02.2019. 18:00 ŽKK Pula Črnja Tours - ŽKK Mursa 96:72
09.02.2019. 19:00 ŽKK Plamen Požega - ŽKK Zadar 80:74
09.02.2019. 20:30 ŽKK Zagreb - ŽKK Split 71:73
10.02.2019. 19:15 ŽKK Trešnjevka 2009 - ŽKK Šibenik 67:63