Split nagazio Cibonu u Zagrebu, pa smanjio gas. Rimac: Znali smo...

Autor: Ozren Maršić Photo: Ivana Dergez/KK Cibona

Ništa od derbija

Lagan posao odradili su "Žuti" na zagrebačkom gostovanju u 17. kolu FAVBET Premijer lige kod Cibone. Split je bio uvjerljiv protiv domaćina s 85:72 (29:10, 30:20, 19:18, 7:24), a utakmica je bila riješena već nakon sedam minuta kada je na semaforu svijetlilo 24:5 za Split. "Žuti" su bili kirurški precizni, prednost je rasla iz minute u minutu, a najviša je bila +34 u 27. minuti (72:38).

Nakon toga Split se opustio, Slaven Rimac odmarao je udarne igle momčadi, pa je na kraju Cibona poraz svela u razumne okvire. Toni Perković ubacio je 15 poena, imao 5 skokova i 6 asistencija, Boris Tišma dodao je 14 poena, a Lewis Sullivan ubacio je 12 poena i imao 9 skokova.

-U prvih dvadeset minuta bili smo maksimalno koncentrirani, znali da će njihova kratka rotacija doći do izražaja ako budemo agresivni - kazao je Splitov trener Slaven Rimac.