Split nakon Zvezde i Mege srušio i treći srpski klub

Autor: L.T. Photo: Borac Mozzart - Duško Radišić

Bravo!

Košarkaši Splita ostvarili su važnu gostujuću pobjedu nad Borcem u Čačku rezultatom 73-61, u utakmici šestog kola ABA lige. Ovom pobjedom Split je izjednačio omjer na 3-3, dok je Borac ostao na omjeru 2-4.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno, s tim da je Borac uspio povesti s devet poena prednosti (32-23) u drugoj četvrtini. Međutim, Split se brzo vratio u igru, smanjivši zaostatak na samo dva poena (34-32) na poluvremenu. U trećoj četvrtini Split je preuzeo vodstvo, koje su uspješno zadržali do kraja susreta.

Najistaknutiji igrač Splita bio je Shannon Shorter s 20 poena i devet skokova, dok je David Škara dodao 15 poena i također devet skokova. U redovima Borca najbolji je bio Paulius Valinskas s 16 poena.