Split odmorio Mavru i u drami izborio pobjedu protiv  vrlo dobre Gorice. Presudila je trica Roka Gizdavčić

Split odmorio Mavru i u drami izborio pobjedu protiv vrlo dobre Gorice. Presudila je trica Roka Gizdavčić

Autor: Nenad Mudrinić Photo: Nenad Mudrinić

Dobra igra Gorice nije donijela rezultat

Utakmica Gorice i Splita protekla je u vrlo izjednačenoj borbi kroz cijelu utakmicu. Gorica je vodila veći dio susreta, ali bodovi su na kraju zasluženo pripali Splićanima 88-94.

Košem Jukića gosti su poveli 0:6, ali Bikovi su se pribrali i preko Cinca, Jelenkovića i Uljarevića brzo poravnali na 9:9. U 8.minuti Gorica je povela 21:16, a na mali odmor otišlo se košem Shortera za smanjenje na 23:20. U 15. minuti Porobić podiže na dvoznamenkastih +11 (38:27), ali Žutine dozvoljavaju da im utakmica izmakne iz ruku i poluvrijeme završava rezultatom 46:42.

U trećoj četvrtini Bikovi su cijelo vrijeme držali vodstvo od par poena, a  Split se najviše približio na -1 poslije trice Gizdavčića (64:63) u 30. minuti. Ipak, četvrtinu je tricom zatvorio Mašić za 67:63 i tim se rezultatom ušlo u zadnjih 10 minuta.

Posljednju dionicu tricom je otvorio Uljarević za 70:63, ali u 34. minuti Sulliven vraća goste u vodstvo nakon dugo vremena (73:74). Dalje se igralo koš za koš, a pri rezultatu 82:80 utakmicu je zbog 2.tehničke, odnosno 5. osobne napustio najbolji igrač Gorice Dino Cinac.

Čini se da je to prelomilo susret jer Splićani do kraja rade seriju 6:14 i s konačnih88:94 odnose važne bodove iz Velike Gorice.

U redovima Gorice najučinkovitiji su bili s double-double ostvarenjem Toni Jelenković (23k, 10a) i Dino Cinac (20k, 12 s). Njima uz bok bili su Karlo Uljarević (15k, 7a), Ivan Batur (12k, 4a) i Ante Mašić (10k).

Splićane su predvodili Amerikanci Jerod Shorter (30k, 7s, 7a) i Jamal Nelson (15k, 12s). Najbolju potporu imali su u vidu Lovre Runjića (14k, 7s) i Roka Gizdavčića (12k).