Split prokockao plus 19 protiv SC-a i pao u samoj završnici

Autor: Z.D.

ABA liga

Split je imao 19 poena viška protiv Derby SC-a i izgubio utakmicu 8. kola ABA liga na gripama 82-85.

Počelo je sjajno, Žuti su poveli 15-5, na poluvremenu imali +17 (51.34), A u 24. minuti i najvećih +19 (58-39). Studentski centar se tu polako budi te do ulaska u posljednju četvrtinu smanjuje zaostatak na samo 9 poena (65-56).

Split je do 35. minute održavao prednost i kontrolirao rezultat (74-67), a tada Podgoričani kreću u završni nalet.

Serijom 6-0 stižu na poen zaostatka (74-73), a potom tricom Jacksona i poveli 75-78. Split se nije predavao te preko Mavre, koji zabija šest poena u dvije akcije, opet ima prednost 81-78. Uzvraća Jackson koji rješava dva napada gostiju za 81-83, da bi u dramatičnoj završnici Shorter pogodio jedno bacanja za Split, a Tasić oba za Derby (82-85).

Bio je to i konačan rezultat utakmice jer su Splićani u posljednjem posjedu dva puta (Mavra i Shorter) promašili produžetak.

Sjajnu utakmicu za Žute je odigrao Sullivan s 26 poena, 10 skokova i 3 ukradene lopte.  Mavra je uz 20 poena imao 11 asistencija, ali i 7 izgubljenih lopti, dok Shorter nije imao svoj šuterski dan (8 poena), što je nadoknadio borbenošću (9 skokova, 4 asistencije, 2 osvojene lopte).