Košarkaši Splita poraženi su u Dubaiju rezultatom 87:82, iako su u završnici susreta imali vodstvo i priliku za prekid niza domaćina od 10 uzastopnih pobjeda.
Dubai je dominirao u prvom poluvremenu, nametnuo ritam i uz dobar šut te organiziranu obranu stekao prednost 49:34 na odmoru.
U nastavku utakmice Split se potpuno probudio. Pojačali su obranu, napad je postao protočniji i energičniji, pa su sredinom posljednje četvrtine potpuno uhvatili priključak. Nakon niza dobrih poteza, stigli su do vodstva 80:82.
Kod tog rezultata Shannon Shorter je promašio slobodno bacanje, a pri vodstvu 81:82, Adam Smith je promašio tricu koja je mogla prelomiti susret.
Uslijedila je kazna – Nemanja Dangubić i Awudu Abass pogađaju dvije uzastopne trice iz lijevog kuta i donose Dubaiju pobjedu. Domaćin je mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 87:82.