Split u naletu: treća pobjeda u nizu, druga gostujuća

Odličnu utakmicu odigrao je igrač Hermesa Roko Rogić.

Nastavili su Žuti s pobjedama u novoj sezoni.
Nakon dva trijumfa na startu Druge ABA lige, momčad Vladimira Anzulovića slavila je i u 1. kolu HT Premijer lige na gostovanju kod Hermes Analitice.  Na kraju je bilo 90:71 (16:26, 24:12, 26:11, 24:22).

Domaćini su bolje krenuli u susret i nako  prvih 10 minuta imali 10 poena prednosti 26-16. Split se u drugoj četvrtini vratio te se na odmor otišlo s prednošću Žutih 40-38.

Nakon povratka iz svlačionice Splićani nastavljaju svoju seriju, podižu prednost na +17 i mirno utakmicu privode kraju.

Nema bolje pozivnice za naredne dvoboje, koji slijede na Gripama, u srijedu je dvoboj 3. kola Druge ABA lige protiv Rogaške, a u subotu u 2. kolu HT Premijer lige Split dočekuje Cedevitu.

Morris je predvodio Splićane s 27 poena, Kalajžić ih je postigao 16, a Cobbins 12.

Kod Analitičara sjajnu utakmicu odigrao je Roko Rogić koji je uz 20 poena imao po 8 skokova i asistencija. Samac je postigao 17, a Mileković 15 poena.