Srbija na startu SP zaledila Angolu na -46

Naši susjedi silovito krenuli u pohod na zlato.

Svjetsko prvenstvo 2019 otvoreno je utakmicom D skupine i uvjerljivom pobjedom Srbije protiv Angole 105:59 (29:20, 21:12, 28:15, 27:12) koja nije imala nikakvih šansi, a prijetili su tek u prvih nekoliko minuta utakmice.

Angola je tek na početku utakmice povela s 3:2 i 6:5 poslije čega Srbija hvata ritam i iz minute u minutu povećava prednost do konačnih plus devet nakon prvih deset minuta. Prednost su do kraja prvog poluvremena povisili na 18 razlike, a još su dominantniji bili u drugom poluvremenu koje su dobili s 28 poena razlike. Na kraju se samo čekalo hoće li razlika doći i do 50 poena prednosti, ali nije. Gledatelji su mogli uživati u atraktivnoj igri Srbije gdje je svojim lucidnim asistencijama prednjačio Nikola Jokić koji je utakmicu završio s 14 poena, 6 asistencija i 5 skokova. Isti broj poena kao i Jokić, ubacio je Nikola Milutinov dok je Boban Marjanović postigao 12 poena uz 10 skokova. Valja spomenuti kako je Stefan Jović zabilježio 9 asistencija. Najbolji kod Srbije u ovom susretu bio je Bogdan Bogdanović s 24 poena (5/7 trica), 3 asistencije i 2 skoka. Kod slabašne Angole najbolji Carlos Morais s 15 poena, a uz njega je dvoznamenkast bio jedino još Leonel Paulo s 10 poena.

Srbija će u ponedjeljak zaigrati protiv Filipina dok će Angoli protivnik biti Italija.