Sreća se i drugi puta osmjehnula Sesvetama

Kastav kratak za jednu loptu.

Košarkaši Sesveta upisali su i drugu pobjedu na Završnom turniru za popunu Prve muške lige u Omišu. U dvoboju 3.kola s minimalnih 71:70 svladali su Kastav i tako stigli na korak od ulaska u Prvu ligu. Sastav Tomislava Vouka igrao je bez svog najboljeg igrača Daria Papka koji je ozlijeđen, a u sastav se vratio Ivan Radman.

Kastav je bolje otvorio utakmicu i nakon pet minuta poveo 19:7. Sesvećani su smanjili, a prvu četvrtinu tricom je zaključio Marin Miletić za prednost Kastva 24:16. U napadački skromno drugoj četvrtini s malim brojem poena Kastav je imao i 12 razlike (28:16), a na odmoru je bilo 39:29. Veliki preokret u trećoj četvrtini napravile su Sesvete koje su taj period otvorile tricom Mislava Oršanića, a nakon +10 Kastva (42:32) uslijedila je serija Sesvećana 13:3 koju je tricom za 46:46 zaključio Radman. Miletić i Dorian Benković su vratili Kastav u prednost (51:46), a tada raspoloženi Philip Babić ubacuje osam poena u nizu za prednost Sesveta 54:51 za ulasku u posljednju četvrtinu.

Završnica susreta ponudila je pravu dramu. Sesvete su imale prednost 67:61 na nešto više od tri minute do kraja. S dvije trice Benkovića i jednom Miletića Kastav je poveo 70:69 na ulasku u posljednju minutu. Sesvećanima prednost vraća Mirko Semren, a posljednji napad Kastav nije iskoristio kada je prodor Benkovića zaustavio Marijan Vlašić.

Sesvete su predvodili Babić s 21 poenom i Matej Krajačić s 13. Kod Kastva Benković je ubacio 27, Miletić 21.

SESVETE – KASTAV   71:70  (16:24, 13:15, 25:12,17:19)

Sesvete: Perković 2, Oršanić 5, Babić 21, Mišić 9, Krajačić 13, Dugandžić 3, Vlašić 7, Semren 6, Radman 5, Bošnjak, Piplica.
Kastav: Miletić 21, Dobrić 9, M.Gostovarac 9, Bešić 4, Benković 27, Kordić, Ćosić, B.Gustovarac, Mohorić, Bezić.

Sesvete u subotu igraju s domaćinom Omiš Čagalj Toursom gdje bi pobjedom i definitivno potvrdili plasman u Prvu ligu.