Basketball Camp Croatia

Izbor najboljeg mladog košarkaša Sezona 2025/26 1. mjesto: Noa Zemljić (Cedevita Junior) - 5 bodova 1. mjesto: Marat Kos (Zabok) - 5 bodova 3. mjesto: Niko Šare (Cedevita Junior) - 3 boda 3. mjesto Bruno Bubalo (Zabok) - 3 boda 5. mjesto Andro Mirčeta (Samobor) - 1 bod 5. mjesto - Vigo Bart (Cibona) - 1 bod

Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Noa Zemljić
Cedevita Junior
5 bodova
1. Marat Kos  Zabok 5 bodova
3. Niko Šare  Cedevita Junior 3 boda

Hrvatska
Sretan ti rođendan Dubrovniče!

Sretan ti rođendan Dubrovniče!

Autor: Branko Tabak

Tradicija duga 70 godina.

KK Dubrovnik slavi 70. rođendan. Tim povodom u sportskoj dvorani Gospino polje sprema se košarkaška fešta u kojoj će snage odmjeriti slavljenici i sportski prijatelji iz Zagreba, igrači Cibone. Dubrovčani će ovom prilikom navijačima predstaviti momčad koja se natječe u A2 ligi Jug i koja je cilj postavila napad na A1 ligu.

Cibona će, pak, imati generalnu probu prije prvog službenog natjecanja Superkupa ABA lige koji će se od 20. do 23. rujna održati u crnogorskom Baru. Utakmica se igra u nedjelju 17. rujna s početkom u 18 sati.

KK Dubrovnik je osnovan 1946., a utakmice je igrao na košarkaškom igralištu "U Karmenu". Klub je Prvu ligu izborio tek tijekom sezone 2003./04. kada je odlučujućem susretu sezone pobijedio momčad Kaptola. Tijekom sezone 2005/06. klub se plasirao u drugi krug natjecanja FIBA kupa, a bio je i vodeća momčad A1 Hrvatske košarkaške lige te se plasirao u završnicu kupa. U sezoni 2012./13. klub je ispao iz A-1 lige.

Prvu prvoligašku utakmicu Dubrovnik je odigrao 16. listopada 2004. godine. U Rijeci je pobijedio Kvarner 78:75. Posljednju prvoligašku utakmicu odigrao je u Dubrovniku 12. svibnja 2013. Izgubio je od Križevaca 102:83. 

U natjecateljskoj sezoni 2008./09. košarkaški klub Dubrovnik se natjecao u prvoj hrvatskoj ligi i osvojio peto mjesto što je najveći uspjeh u povijesti kluba.

Sretno Gospari!