Stoj, poručila Stoja zahuktalom Kastavu

Đugum 'utrpao' 45 poena.

U borbenoj i zanimljivoj utakmici 8. kola A2 Lige Zapad odigranoj u subotu ekipa KK Stoja izvrsnom igrom, kako u napadu tako i u obrani, zasluženo je pobijedila ekipu Kastva, dosadašnjeg lidera prvenstva, kojemu je to ujedno i prvi poraz ove sezone.

Prvo poluvrijeme susreta proteklo je u izjednačenoj borbi, u kojoj su se ekipe izmjenjivale u minimalnom vodstvu te se na odmor otišlo s rezultatom 44:47 za goste.

U drugom poluvremenu Kastav svojom agresivnom igrom i presingom po cijelu terenu pojačava intenzitet igre. Tada se činilo kako će utakmica biti mirno privedena kraju i kako će KK Kastav i dalje biti jedina neporažena momčad A2 Lige Zapad. Međutim, domaći košarkaši nisu se predavali te su u četvrtoj četvrtini odličnom igrom u obrani stigli do izjednačenja, a uskoro i do vodstva od 10-tak koševa razlike. U posljednje dvije minute košarkaši Kastva uspjeli su smanjiti rezultat pa 0,4 sekunde prije kraja imaju napad i šut za izjednačenje i produžetak, no upućeni šut ostao je na obruču nakon čega je uslijedilo veliko slavlje domaćina.

Košarkaše Stoje je predvodio nezaustavljivi i neprikosnoveni Marin Đugum sa 45 postignutih koševa, Matija Čakarić dodao je 15 koševa, a iskusni Nino Dasko 11.

Treba napomenuti da su zapaženu rolu odigrali mladi igrači Stoje Marin Jakšić, Mateo Buršić i Matej Kostić, koji su odlično iskoristili pruženu minutažu i pokazali kako u nastavku sezone KK Stoja može itekako računati na njihov doprinos.
 Kod gostiju najistaknutiji bili su Bešić sa 24 odnosno Benković sa 19 postignutih koševa.

KK Stoja : KK Kastav 86:83
(26:25) (18:22) (22:21) (20:15)