Stoja na +51, zadnje kolo donosi derbi s Pulom 1981 i doluku tko će u kvalifikacije za Prvu ligu

Autor: KK Stoja

Druga liga Zapad

Košarkaši Stoje uspješno su apsolvirali gostovanje u Kraljevici te u susretu 17. kola Druge muške lige Zapad upisali novu uvjerljivu pobjedu protiv istoimenog domaćina.

Odlično otvaranje susreta te vodstvo od +26 koševa prednosti na kraju prve četvrtine praktički je odlučilo pitanje pobjednika ovog susreta. Do poluvremena Puljani su otklonili bilo kakve dvojbe i dodatno povećali svoju prednost, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 30:67.

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, dok su igrači Stoje u posljednjoj četvrtini dodatno povećali svoju prednost za konačnih + 51 razlike.

U redovima Stoje, najefikasniji bio je Marin Đugum sa 24 postignuta poena, dok su dvoznamenkasti broj poena ubacili i Pavle Turić (15), Lovro Bulešić (14), Filip Gustovarac i Damir Burić po 12, Chris Hortman i Dino Blažević po 11, te Mirko Marić (10).

U domaćoj momčadi Protega je ubacio 15, Kalac 13, te Jurić i Salamon po 12 poena.

Ovogodišnje izdanje Druge lige Zapad došlo je do svojeg posljednjeg kola u kojem će se u subotu 26.03.2022. godine sastati košarkaši Stoje i Pule 1981, te u gradskom derbiju odlučiti tko će biti prvak lige i putnik u kvalifikacije za Prvu ligu.

KK Kraljevica : KK Stoja  67:118

(11:37) (19:30) (19:19) (18:32)