VIDEO SuperSport Kup Krešimir Ćosić: Dubrava četvrti puta u povijesti među četiri najbolje ekipe

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: Ivica Čavka/KK Split

Presudila je treća četvrtina

Dubrava je prvi polufinalist SuperSport Kupa Krešimir Ćosić. U četvrtfinalu ovog natjecanja u splitskoj dvorani Gripe Dubravaši si bili bolji od prvoligaša Vrijednosnice Osijek 87:70.

Zagrepčani su krenuli silovito i poveli 12-0, no do kraja četvrtine Osječani uspijevaju prepoloviti prednost (20:14).

U drugoj četvrtini igralo se u izmjeničnim naletima jednih pa drugih. Dubrava je pobjegla na +9 (23-14), Vrijednosnice potpuno okrenule rezultat za prvo vodstvo 35-36. Završnica prvog poluvremena pripala je Dubravašima koji s pet povezanih poena osiguravaju mirniji ulazak u nastavak susreta (42-38).

U nastavku utakmice Dubrava u 25. minuti stiže do dvoznamenkaste prednosti 53-43 i počinje trasirati put prema polufinalu. Igra Vrijednosnica se u tim trenucima raspala, u 28. minuti već je bilo 63-43, a pitanje pobjednika riješeno. Do kraja susreta Osječani nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti tek neznatno ublažiti poraz (87:70).

U pobjedničkim redovima istaknuli su se Karlo Vragović (18 poena, 7 asistencija), Dario Kuzmanović (14 poena),Andrej Matić (13 poena, 6 skokova) te double-double dvojac Jean-Francois Rajaofera (13 poena, 10 skokova) iKenan Karahodžić (12 poena, 10 skokova).

Kod Osječana su prednjačili Robert Kujundžić s 18 poena i 8 skokova i Ashton Makai Jamar s 14 poena i 5 asistencija.

Večeras od 20 sati igra se drugo četvrtfinale u kojem se sastaju Cedevita Junior i Dinamo-Zagreb.