Švedska Hrvatsku gurnula u borbu za ostanak u diviziji A

Dominantno

HRVATSKA – ŠVEDSKA 91:66 (25-17, 21-17, 25-12, 20-20)

U osmini finala Europskog prvenstva A divizije koje se igra u finskom Tampereu Hrvatska je upisala poraz od Švedske s rezultatom 91:66.

Švedska je već pri samom ulasku pokazala kako je zaslužila drugo mjesto u svojoj skupini, izgubivši jedino od uvijek snažne Francuske. Sredinom prve četvrtine bilo je 17:9 za Šveđane, uglavnom na pogon švedske uzdanice na školovanju u SAD-u Juliusa Pricea, nakon čega trener Roko Jurlina poziva prvi time-out. Hrvatska smanjuje suparnikovu prednost do 20:17, no u drugu dionicu se ipak ulazi na -8 (25:17).

Trice Ivana Volfa i Tonija Torbarine ponovno su dovele Hrvatsku do priključka na 28:25 pa ovoga puta švedski trener zove svoje igrače na minutu dogovora. Minuta je urodila plodom, uslijedila je, naime, serija od 9 švedskih poena za značajnije odvajanje od Hrvatske (37:25).

Juniori zatim igraju potpuno izjednačeno s fizički jačim protivnikom, no to ipak znači da se drugo poluvrijeme kreće s jednakih -12 (46:34). Hrvatsku naprijed vuku Ivan Jurić koji je u prvih 20 minuta postigao 15 poena i Toni Torbarina sa 7 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

U ključnoj trećoj četvrtini hrvatska igra ipak pada, a mladi Šveđani uz sjajan protok lopte dodatno utvrđuju vodstvo povećanjem prednosti na nedostižnih +25 (71:46) za ulazak u posljednjih 10 minuta igre. +25 za Švedsku pisalo se i za kraj utakmice koji je stigao pri rezultatu 91:66.

Najbolji u hrvatskom dresu bio je Ivan Jurić s 19 poena i 5 skokova, dok je Švedsku do pobjede predvodio Julius Price s 26 poena i 5 asistencija.

Hrvatskoj reprezentaciji slijede borbe u razigravanju od 9. do 16. mjesta, a utakmice se igraju sutra, 1. kolovoza u 14:30 te u subotu i nedjelju, 3. i 4. kolovoza.