Svestrani Korać 'zapalio' Novi Pazar, Split pao u završnici

Druga ABA liga.

Novi Pazar ima razloge za slavlje. Upisana je povijesna pobjeda u ABA 2 ligi i to protiv, nekad bilo  sad se spominjalo, trostrukog prvaka Europe Splita.

Predvođeni sjajnim Nikolom Koraćem, novaci u ligi su u posljednjoj četvrtini zabili 31 poen te u završnim minutama razbili otpor Splićana i slavili 92-85.

Korać je susret završio s 20 poena, 11 asistencija, 4 skoka i 5 ukradenih lopti (valorizacija 32). Kod Splićana prednjačio je Pavle Marčinković s 22 poena (s skoka, 2 asistencije, 2 osvojene lopte).  Nakon 2. kola i Novi Pazar i Split imaju omjer 1-1.

- Čestitam domaćinu na pobjedi, ali i mojim dečkima koji su se žestoko borili. Na to sam ponosan, no ljut sam zbog poraza, izjavio je nakon susreta trener Žutih