Težak poraz i vrijedna škola

Hrvatski se sastav trenutno nalazi na četvrtom mjestu skupine A s jednom pobjedom iz tri utakmice.

Košarkašice Trešnjevke 2009 poražene su u trećem kolu WABA regionalne lige u Podgorici od domaće Budućnosti rezultatom 80-49. Favorizirane Crnogorke od početka su zagospodarile terenom i pokazale da su im se brojna ulaganja u ekipu isplatila. Nakon prvih deset minuta imale su dvoznamenkastu prednost (23-13), da bi do poluvremena već bilo velikih plus 17 za Podgoričanke. Susret je u potpunosti lišen rezultatske dileme u trećoj četvrtini u kojoj je Budućnost otišla na velikih plus 30. Mladoj ekipi Trešnjevke utakmica je poslužila kao sjajno iskustvo igranja protiv tima prepunog igračica s međunarodnim iskustvom i jednog od glavnih favorita za osvajanje lige.

Najefikasnija u redovima hrvatskog sastava bila je Nika Mühl s 15 koševa, dok su Pavić i Katavić dodale po osam. Podgoričanke je predvodila izvrsna Sanja Orozović s 26 koševa za samo 24 minute igre.

- Čestitam boljem protivniku na pobjedi. Moje igračice bile su premalo agresivne i u fazi obrane i u fazi napada da bismo uspješnije anulirali kvalitetu i iskustvo. Nadam se da smo time nešto naučili i da ćemo ubuduće to primijeniti uspješnije nego na današnjoj utakmici – kazao je nakon utakmice Dean Nemec, trener poražene ekipe.

Trešnjevka u idućem kolu, 25. listopada, dočekuje Istanbul Universitesi.

Budućnost Bemax - Trešnjevka 2009 80:49 (23:13, 19:12, 22:9, 16:15)

Budućnost: Bigović, Jovičević, Orozović 26, Babić 5, Mitrasinovik 6, Tatar 4, Mujović 4, Jakšić 13, Filonchyk 9, Holivay 13, Šžepanović, Mirotić.

Trešnjevka 2009: Katavić 8 (5sk), Erjavec 7 (2uk), Sorić, Vujadinović, Pavić 8 (9sk), Mühl 15 (6sk+2uk), Kostić 1 (9sk), Zadro 2, Turkalj 4, Savić 4 (6sk).