Težak poraz kadeta Hrvatske od Francuske, slijedi borba za ostanak u A diviziji

Autor: Z.D.

Za agresivnu igru protivnika odgovora nije bilo

Kadetska reprezentacija Hrvatske je poražena u osmini finala Europskog prvenstva u Skoplju od Francuske rezultatom 97-59 (25-7, 30-16, 22-21, 20-15) te će u nastavku natjecanja razigravati za plasman od 9. do 16. mjesta odnosno voditi borbu za ostanak u A diviziji. Podsjetimo, u B diviziju sele tri najslabije plasirane ekipe. Prvi protivnik Hrvatskoj bit će poražena reprezentacija iz susreta Italija – Crna Gora.

Francuska je danas od početka nametnula ritam igre koji nije odgovarao izabranicima trenera Ivana Perinčića, a prednost protivnika u prvoj četvrtini konstantno je rasla od 8-0, preko 15-2, do 25-7. U drugoj četvrtini ista slika. Hrvatska nije imala odgovor na agresivnu obranu Francuza koji su do poluvremena povećali prednost na 55-23.

U drugom poluvremenu Hrvati su pronašli način kako parirati protivnicima, ali više od ravnopravnih 15 minuta nisu mogli ponuditi. U završnici je uslijedio novi pad u igri koji se odrazio i na konačni rezultat (97-59 za Francusku).

Ivan Volf s 11 te Dino Subašić i Vito Perković sa po 10 poena bili su najbolji strijelci u redovima Hrvatske.