Tko čeka dočeka: Brokerima pobjeda protiv Sonika

Nakon silnih pehova stigla je i nagrada.

Večeras su u maloj dvorani Gradski Vrt Vrijednosnice Osijek pobijedile ekipu Sonik Puntamike.

KK Vrijednosnice Osijek - KK Sonik Puntamika 92:86 (22:23, 24:17, 23:18, 23: 28)

Vrijednosnice: Kurepa, Lisica 9, Jelavić, Filipović 11, Kujundžić 29, Tokić, Špehar, Porobić 13, Pavić, Topolović, Lakić 11, Paić 19.

Sonik: Jošić 16, Vladović 6, Palčić 17, Rašić 12, Runjić 6, Cvitković 11, Zelanto, Zovko 6, Manojlović, Gospić 9, Petani 3.

Pred kraj izjednačene prve četvrtine gosti prelaze u vodstvo 22:23, U drugoj četvrtini ''Brokeri'' predvođeni raspoloženim kapetanom Robertom Kujundžićem preuzimaju inicijativu te na poluvremenu vode sa 46:40.

U trećoj četvrtini domaćini odlaze na +11 i čuvaju prednost do 69:58 za posljednju dionicu. Otvaranje posljednje četvrtine je sa najvećom prednošću Osječana na utakmici 74:60 te se do kraja utakmice rutinski održavala prednost za konačnih 92:86.

Najbolji igrač utakmice je bio Robert Kujundžić sa 29 poena, 4 skoka, 2 asistencije i 3 osvojene lopte, a veliku podršku je imao u Francu Filipoviću, koji je sa 11 poena i 5 asistencija odigrao najbolju utakmicu u žutom dresu, te Paiću 19p, 6sk, Porobiću 13p, 5sk, 3as i Lakiću 11p, 5sk, 5as.

Kod Sonika su prednjačili Palčić 17p, 7as, Jošić 16p, Rašić 12p i Cvitković 11p 8sk. Nakon puno pehova i ozljeda, te mnoštva izgubljenih utakmica u samim završnicama, ekipa Stipe Šarlije je konačno izdržala utakmicu do kraja i osvojila važne bodove za danji dio prvenstva te podizanje samopouzdanja ekipe.

Izjave:

Hrvoje Vlašić: Čestitam ekipi Osijeka na pobjedi, željeli su bodove više od nas.

Ante Gospić: Uvijek mi je poseban gušt doći u Osijek. Čestitam ekipi Vrijednosnica na dobroj utakmici i zasluženoj pobjedi, bili su u dobrom ritmu i dobro su iskoristili naše pogreške.

Stipe Šarlija: Čestitam igračima obje ekipe na borbenoj utakmici, a posebno mojim igračima na dugo očekivanoj pobjedi. Igrali smo s puno energije i u svakom momentu se vidjela velika želja za pobjedom koju smo zasluženo ostvarili.

Franco Filipović: Ponosan sam na sebe i ekipu kako smo igrali, dali smo sve od sebe i to nam se na kraju isplatilo.