Tomić i Barcelona na rubu ispadanja

Baskonia preokrenula minus deset s poluvremena i povela 2-0 u seriji na tri pobjede.

Ante Tomić odigrao je solidnu partiju za Barcelonu koja je upisala i drugi poraz kod Baskonie u polufinalu Endesa lige. Baski su slavili s 85:79, a serija sada seli u Barcelonu gdje će Svetislav Pešić tražiti način kako da ostanu u igri za finale.

Iako su gosti do poluvremena došli do prednosti 38:48, Baskonia je odličnom igrom preokrenula rezultat u trećoj četvrtini koju je dobila s 29:17. Domaćini su u posljednjoj četvrtini zadržali Barcu na svega 14 postignutih poena i zasluženo dobili utakmicu. Sada im fali još samo jedna pobjeda za veliko finale, a iduće dvije utakmice, ako uopće budu potrebne dvije utakmice, igraju se kod Barcelone. Barcelonu je predvodio Adrien Moerman s 18 poena i 5 skokova dok je Tomić završio s 12 poena i također 5 skokova. Bivši Cibos Matt Janning predvodio je Baskoniu s 19 poena i dva skoka, a Marcelinho Huertas je zabio 15 uz 4 asistencije i dva skoka.