Tomislav Buljan MVP i u Španjolskoj, u svom debiju u LEB Plati postigao double double učinak

Autor: Z.D. Photo: Andrej Jančijev (KK Zadar)

Bivši igrač Zadra Tomislav Buljan ostvario je double-double učinak prilikom svog sezonskog debija u španjolskoj LEB Plati (treći razred španjolske košarke).

2,02 metra visoki krilni centar zabio je 18 poena uz 13 skokova, te tomu dodao 2 ukradene lopte i 1 asistenciju što je pridonijelo valorizaciji  od 25 poena u poraza El Prata na gostovanju kod Bahía San Augustína.

Buljanov El Prat, razvojna momčad Joventut Badalone, s kojom će hrvatski mladi reprezentativac igrati i u ULEB EuroCupu, vodio je s dvoznamenkastom razlikom nakon prve četvrtine (12:27). Tada je katalonska momčad na dugi odmor otišla s prednošću od 9 poena (35:44).

U drugom dijelu susreta razlika se za Buljanova momčad progresivno smanjivala, da bi El Prat zaključio treću četvrtinu s dva poena zaostatka (56:54).

U četvrtoj četvrtini poen za poen domaći su konačno uspjeli završiti susret uz minimalnu prednosti (80:79).