Treća pobjeda Dubrave u nizu,  Medveščaku derbi

Treća pobjeda Dubrave u nizu, Medveščaku derbi

Bijeg sa začelja i detronizacija.

U derbiju 17.kola Prve ženske lige Medveščak je kao gost svladao Trešnjevku 2009 60:46 i tako uzvratio za poraz iz prvog dijela sezone, a istodobno preuzeo prvo mjesto. Nakon napadački skromne prve četvrtine (9:9) Medveščak je preko Borović, Bure i Radoš stigao do 11 razlike (22:11), a na poluvremenu imao prednost 25:18. Zelene su sredinom treće četvrtine još držali rezultatski priključak (28:34), ali je sve dvojbe rješila Iva Borović koja je tricama pokrenula seriju 10:2 za 44:30. Bilo je i 19 razlike 52:33 u 34.minuti za drugu ovosezonsku pobjedu Medveščaka nad Trešnjevkom u dva natjecanja.

Patricia Bura (19) i Borović (18) su predvodile Medveščak, a kod Trešnjevke 2009 po 10 poena su ubacile Marta Galić i Nika Muhl.

Treću uzastopnu pobjedu upisala je Dubrava BLC koja je na domaćem parketu svladala Šibenik 55:53 i tako napravila možda i ključan korak prema ostanku u ligi. Nakon prvog poluvremena (32:20) činilo se da će bodovi nešto lakše ostati u Dubravi, ali smo u završnici svjedočili neizvjesnosti, a značajna bacanja pogodila je Nives Džafić. Barabara Perić i Triciaa Principe su ubacile po 15 poena, a svoju večer nije imala Stephanie Taylor koja je šutirala 0/11 i ubacila šest od osam slobodnih bacanja. Kod Šibenika Klaudia Periša je ubacila 29 poena.