Treća pobjeda Zadra u posljednje četiri utakmice, pala je i Gorica

Zadar je s klupe vodio Ivan Perinčić. Veljko Mršić je izostao zbog bolesti.

U 14. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra su na Višnjiku pobijedili momčad Gorice 74-55 te se tako revanširali Goričanima za poraz iz prvog kruga natjecanja.

Utakmica je prelomljena u drugoj četvrtini u kojoj Zadrani pri rezultatu 25-25 od 15. minute do poluvremena prave seriju 14-0 za prednost 39-24.

Do kraja utakmice Goričani su se najbliže približili na 11 poena zaostatka u 35. minuti. Propustili su gosti pri tom rezultatu četiri šuta, da bi Carter prekinuo dvominutni zadarski post, Justice tricom zapečatio pobjedu Zadra.

Carter je utakmicu završio sa 17 poena i 9 skokova, Vuković je postigao 3 poena manje uz jednak broj skokova dok je Justice s 11 poena zatvorio krug igrača s dvoznamenkastim brojem poena.

Kod Gorice najviše poena zabio je Ljubičić  (14) uz 8 skokova.

U ponedjeljak (18 sati) Zadrane očekuje iznimno važna utakmica ABA lige protiv Borca iz Čačka. I u ovoj utakmici igrači Zadrani su domaćini.