Trešnjevka prekinula niz nepobjedivosti Medveščaka, Splitu dalmatinski derbi

Osvrt na 6. kolo Prve ženske lige.

U 6.kolu Prve lige za košarkašice i derbiju kola Trešnjevka 2009 je slavila kod Medveščaka 73:71 i tako prekinula niz nepobjedivosti Medveščaka u međusobnim susretima. Medveščaku je pripala prva četvrtina (19:15), a Trešnjevka 2009 je seriijom 10:2 u završnici druge četvrtine imala prednost 30:25. Poluvrijeme je završilo neodlučeno nakon što je Lucija Kostić pogodila za 34:34. U završnici treće četvrtine Nika Muhl, Josipa Pavić i Kostić najavljuju veliku večer ”Zelenih” za prednost 55:48. Kod rezultata 64:63 za gošće za četiri minute do kraja Anđela Katavić ubacuje tricu i dvicu uz dodatno za 70:63.  Medveščak je nakon trice Ive Todorić u posljednjoj minuti smanjio na 72:69,  a Karla Erjavac ubacila jedno bacanje za 73:69. Iva Borović u završnici nije bila precizna i bodovi odlaze na Trešnjevku.

”Prema najavama željeli smo doći u neizvjesnu završnicu i to nam je uspijeli. Važan čimbenik je bila psihološka priprema u kojoj sam uvjeravao cure da možemo dobiti utakmicu. Odigrali smo čvrsto u obrani, a napad je bio na razini uz raspoložene pojedine igračice. Klupa je dala svoj obol pobjedi, a tu prije svega mislim na Zadro, Ujević i Savić koji su unatoč neiskustvu napravile odličan posao. Uspijeli smo zadržati kontrolu u skoku i s manjim brojem izgubljenih lopti doći do pobjede koja nam puno znači i koja je u neku ruku učinila prvenstvo zanimljivijim”..kazao je Dean Nemec trener Trešnjevke 2009 .

”Zakazali mo u obrani gdje nam je Trešnjevka 2009 zabila 23 poena iz kontranapada, a na to sam upozoravao ekipu u pripremi utakmice. Prebrzo smo završavali napade, a to se posebno odnosi u završnici kada smo trebali igrati duži napad koji bi nam otvorio bolju mogućnost za realizaciju. Poraz kao poraz nikada nije dobar, ali tokom sezone se možemo vratiti na prvo mjesto.’‘..kazao je Braslav Turić trener Medveščaka.

Katavić je ubacila 25 poena (dvice 7/7), a Erjavec je dodala 21. Kod Medveščaka Borović je ubacila 25, a Todorić i Ana Vojtulek po 13 poena.

Statistika utakmice

Dubrava BLC je novi peti poraz doživjela na gostovanju u Šibeniku 105:53 uz 25 poena Stele Galušić. Najefikasnija kod domaće ekipe bila je Mia Vukšić (22).

Splćanke su u drugom poluvremenu prelomile utakmicu protiv Zadra koji je upisao drugi poraz u nizu. Josipa Silov je postigla 27 poena za domaći sastav, kod gošći Ana Vrsaljko je zabila 19.

Požega je nakon produžetka stigla do prve pobjede u sezoni i to na svom parketu protiv Podravca 75-69. Kristina Soldo je uz 22 poena nadodala 10 skokova. U redovima Podravca s 20 poena istaknuka se Petra Šimunić.

Pula se domaćem pobjedom protiv Raguse 73-58 učvrstila u gornjem domu poretka. Karla Kalajžić s 21 poenom bila je najefikasnija igračica Pule. Maja Ramljak (Ragusa) je uz 16 poena imala 9 skokova