Trešnjevka protiv Zvezde imala loptu za produžetak

Uzbudljiva utakmica u Zagrebu.

U 10.kolu skupine A BTravel lige košarkašice Trešnjevke 2009 na Pešćenici su poražene od Crvene Zvezde 72:69 u utakmici u kojoj su vodile gotovo cijelim tijekom, a iskusnije gošće do pobjede su stigle u posljednje tri minute. Zvezda je posljednju četvrtinu dobila 28:14.

Hrabro je ekipa Deana Nemeca ušla u utakmicu i nakon četiri uzastopna poena Karle Erjevec dobila prvu četvrtinu 21:18. Najvećih + 5 u prvom poluvremenu Trešnjevka 2009 je imala u 17. minuti (33:28), a prvo poluvrijeme dobila 35:34. Odlična treća četvrtina u kojoj su Muhl, Katavić, Erjavec, Kostić i Pavić kreirale prednost 53:41. Nakon + 11 (55:44) na ulasku u posljednju četvrtinu gošće su napravile seriju 9:1 i stigle na zaostatak 56:53. Zagrepčanke su vodile do 37.minute kada je Zvezda stigla do minimalne prednosti 64:63. Poslije minute odmora trenera Nemeca gošće su iskoristile pogreške ”Zelenih” i stigle do prednosti 69:63. Erjavec je ubacila tricu za 69:66, ali nije pogodila za produžetak pa su bodovi otišli u Beograd.

Erjavec je ubacila 22, Anđela Katavić 15, a Nika Muhl 12. Vrijedi izdvojiti 10 poena i 10 skokova Josipe Pavić. Zvezdu je predvodila Aleksandra Katanić (12).