Trešnjevka teško do pobjede u Istanbulu

Utakmica je prelomljena sredinom posljednje četvrtine.

U 9.kolu BTravel WABA lige košarkašice Trešnjevke 2009 slavile su na gostovanju kod posljednjeg Istanbula Univeritesi 64:58 i na taj način uoči posljednjeg kola i dolaska Crvene Zvezde potvrdile plasman u Superligu. Nakon prve četvrtine koju su izabranice Deana Nemeca dobile 20:12 činilo se da utakmica ide na mlin Trešnjevke 2009. Ipak serijom 19:4 sredinom druge četvrtine Istanbul ima prednost 31:24, a nešto kasnije i najvećih + 8 (34:26). Zagrepčanke bolje igraju u nastavku i u 27.minuti dolaze do izjednačenja (41:41), a Karla Erjavec ubacuje za prednost 43:41. Susret je odlučen sredinom posljednje četvrtine kada pri rezultatu 51:50 za Trešnjevku 2009 Kostić, Katavić i Muhl donose + 8 (58:50) što domaća ekipa u završnici nije uspijela dostići.

Anđela Katavić je ubacila 15 poena uz 10 skokova i 8 asistencija. Lucija Kostić je ubacila 14 uz 6 skokova, Erjavec 13 uz 7 skokova, a Josipa Pavić 12 uz 10 skokova. Kod Istanbula Sevval Akalan je ubacila 19 poena.