Tri minute prije kraja Hermes je vodio 78-79, a onda...

Dubrava serijom 11-0 u samoj završnici stigla do važne pobjede.

Dubravaši su i drugi puta ove sezone slavili protiv Hermes Analitice i napravili veliki korak prema izbjegavanju posljednjeg mjesta koje vodi u Prvu ligu. U sjajnom ambijentu pred više od 500 gledatelja bilo je 91:84.

Za razliku od prve utakmice kada su Dubravaši bili puno uvjerljiviji u ovom drugom susretu do pobjede su stigli u posljednje tri minute u koje je Hermes Analitica ušla s +1 (79:78). Tada je uslijedila serija Lavova 11:0 koju je otvorio Petar Perić, a važnom tricom za 83:79 nastavio Josip Gulam da bi najbolji igrač susreta Ante Smolić potvrdio petu ovosezonsku pobjedu Dubrave Furnir koja sada ima tri pobjede više od Hermes Analitice i dvije pobjede u međusobnim susretima.

Hermes Analitica je bolje otvorila susret i s četiri trice Kordića i Svobode povela 19:8, a Dubravaši su se uspjeli trgnuti u završnici prve četvrtine i izjednačiti (21:21). Nakon dvije Perića momčad Vladimira Krstića vodi 30:24, a raspoloženi Luka Krajinović (tri trice u prvom poluvremenu) uz Filipa Kordića i Julijana Rajiča odvodi goste do prednosti na odmoru (47:45). Svojom četvrtom tricom Krajinović odvodi Hermes na 54:49, a Dubravu Furnir je do nove prednosti vukao Smolić. Imali su domaćini 74:68 na šest minuta do kraja, a tada slijedi serija Hermesa 9:0 uz upisanu završnicu susreta.

Smolić je ubacio 25 poena uz 10 skokova. Perić je dodao 14, a Gulam, Ivan Tvrtko Majić i Kristijan Šutalo po 10. Kod Hermesa koji je imao 23 skoka manje Kordić je ubacio 19 (16 u prvom poluvremenu, 6 as), Krajinović je dodao 17 (trice 5/6), a Rajič 14.

”Jako teško izborena pobjeda za koju smo se pripremali ova dva tjedna. Znali smo dosta njihovih akcija iako su nam dosta probleme u prvom poluvremenu radili Krajinović i Rajič. Odlučili smo se skupiti u poluvremenu i dobiti ovu utakmicu. Znali smo koliko je važna ova utakmica i bez obzira na taj pritisak radili smo jako dobro i uspijeli osvojiti dva velika boda. Posebna zahvala ide publici i navijačima koji su došli u velikom broju i vjerujem da ova pobjeda nam može dati novi stimulans u nastavku sezone.”..kazao je Smolić nakon susreta.

Najvjerniji navijači Rebelsi prisjetili su se hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata Žarka Manjkasa – Crvenkapa čiji su posmrtni ostaci  identificirani DNA metodom na Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku Medicinskog fakulteta u Zagrebu 19. veljače, a posljednji ipsraćaj biti će u subotu, 29.veljače u 14:00 sati na mjesnom groblju Sv. Antuna u Brodskom Stupniku.

Dubrava Furnir slijedeće subote gostuje kod Sonik Puntamike u Zadru.