Brnu tricački obračun, Vrijednosnicama vrijedna pobjeda

Započelo natjecanje u Alpa Adra Cupu.

U utakmici 1. kola Alpe Adria Cupa KK Vrijednosnice Osijek je bio bolji od JBC MMCITE Brna 90-84. Utakmicu su obilježile trice koje su pljuštale s obje strane, bilo ih je ukupno 24. Gosti su ih postigli 14, Osječani 10.

Nakon prve četvrtine domaćini su imali prednost od pet poena (26-21), a na poluvremenu poen manje (45-41).

U nastavku utakmice Vrijednosnice su imale nekoliko puta prednost od deset poena, a sve pokušaje Brna da se približi i ugorzi im pobjedu uspješno su odbili. Jimmie Taylor je s 27 poena bio najefikaniji igrač osječke momčadi.

Vladimir Krstić, trener osječke momčadi nakon susreta bio je zadovoljan.

- Prva pobjeda je tu i to je najvažnije. Imamo još dosta prostora za napredak, posebice u skok igri i slobodnim bacanjima.

Kapetan Aljoša Šarac (18 poena) je dodao kako je potrebno još vremena da se mlada momčad Vrijednosnica uigra te je naglasio veliki značaj pobjede na otvaranju sezone.