Triler u Berlinu pripao domaćinu, Bayern ima za čim žaliti

Ime novog njemačkog prvaka ćemo ipak doznati tek u subotu.

Četvrta utakmica finalne serije njemačkog prvenstva je donijela veliku neizvjesnost, puno preokreta i na kraju slavlje domaće momčadi. Bayern München nije iskoristi meč-loptu na gostujućem terenu, premda su imali vodstvo na kraju svake od prvih triju četvrtina. U četvrtoj se igralo koš za koš, a nešto manje od tri minute prije kraja Bayern je imao +3 (63-66) i napad. Nisu ga uspjeli realizirati, a na drugoj strani je najbolji igrač susreta, Niels Giffey, pogodio težak šut s vrha reketa za minimalni zaostatak. U testu psihičke spreme putem slobodnih bacanja, domaća momčad se pokazala uspješnijom. ALBA je tako privela utakmicu kraju pod punom kontrolom i slavila konačnim rezultatom 72-68. Najefikasniji kod berlinske momčadi bio je već spomenuti Giffey s 20 poena, a imao je dobru podršku od Lukea Sikme (12 poena, 8 skokova). Bayern je imao tek tri igrača s dvoznamenkastim brojem poena, Danilo Barthel i Jared Cunnigham su postigli po 11 poena, a Stefan Jović 10.

Peta utakmica je na rasporedu u subotu, 16. lipnja u 20:30.