Trinchierijev boksački rječnik kažnjen nokautom

Crvena zvezda u finalu ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde su se plasirali u finale ABA lige. U trećoj odlučujućoj utakmici nadigrali su Partizan i s uvjerljivih 84-63 napravili značajan korak prema Euroligi. Protivnik u finalu bit će im pobjednik nedjeljnog susreta Cedevite i Budućnosti.

Energija i šut - dva su elementa koja su odlučila pobjednika. Partizan je u jednom trenutku bio na 20 posto šuta, kasnije su otišli na, još uvijek skromnih, 30 posto. Zvezda je s druge strane zabila 11 trica iz 22 pokušaja.

Početak susreta nagovijestio je katastrofu Partizana. Poveli su crno bijeli preko Novice Veličkovića 0-3, pa primili 15 poena u nizu i potonuli. Već tu utakmica je bila riješena. Sredinom druge četvrtine bilo je 34-15, nakon 30 minuta 64-41, sredinom zadnje četvrtine 78-43!

Andrea Trinchieri i crno bijeli su najavljivali borbenu i neizvjesnu utakmicu. Talijanski stručnjak je u najavi koristio boksački rječnik, da bi potom bio nokautiran.

Zvezda se na ovaj način revanširala Partizanu za poraz u finalu Kupa Radivoja Koraća.