Triple-double Valentine Šimunić

13.kolo prve lige za košarkašice.

Trešnjevka 2009 je ugostila Šibenik koji je do početka druge četvrtine (23:20) držao rezultatski priključak. Serijom 11:1 Karla Erjavec je povela ”Zelene” do prednosti 34:21 u 17.minuti. Najvećih + 24 (66:42) bilo je u 36.minuti kada je ubacila Anđela Katavić. Erjavec je 24 poena (6 as) predvodila Trešnjevku 2009, a Josipa Pavić je ubacila 12. Kod Šibenika Klaudia Periša je ubacila 20 poena.

Medveščak je nakon + 8 (38:30) na poluvremenu sve dvojbe protiv Splićanki rješio odličnom trećom četvrtinom (19:4). Iva Borović je s 30 poena (trice 8/11) bila prvo ime utakmice. Lana Tepeš je ubacila 12, a Patricia Bura 11 poena. Kod Splita najefikasnija Anamaria Škaro (16).

Dubrava BLC je imala jako slab ulazak u utakmicu (9:29), pa je domaća Pula Črnja Tours u nastavku bez većih problema stigla do pobjede. Lana Pačkovski (21) i Ivana Đukić (19) su predvodili Pulu, a kod Dubrave BLC Stephanie Taylor je ubacila 20 poena uz 15 skokova, a Tricia Principe 16 poena uz 11 skokova i 8 asista.

Požega je kod kuće poražena od Raguse 57:71. Nakon izjednačenje prve četvrtine gošće iz Dubrovnika su drugu dobile sa 16 poena razlike čime su trasirale put prema pobjedi. Predvodila ih je Karla Kalajžić s 27 poena i 5 asistencija. Martina Lovrić (17) i Lana Hrmić (16) bile su najefikasnije u redovima Požege.

Brod na Savi nije imamo nikakve izglede u Virju Kod Podravca. Domaćin je slavio s uvjerljivih 100:60. Sve je bilo riješeno u prvoj četvrtinu koje je Podravac dobio 32:15. Valentina Šimunić je ostvarila triple-doble učinak s 29 poena 11 skokova i 10 asistencija. Kod gošći Mihaela Lazić je postigla 26 poena dok je Ella Đukić uz 23 poena imala i 9 skokova.

20.01.2018. 16:30 ŽKK Trešnjevka 2009 - ŽKK Šibenik 75:53
20.01.2018. 17:00 ŽKK Podravac Gigant - ŽKK Brod na Savi 100:60
20.01.2018. 18:00 ŽKK Pula Črnja Tours - ŽKK Dubrava BLC 88:68
20.01.2018. 18:00 ŽKK Medveščak - ŽKK Split 75:56
20.01.2018. 19:00 ŽKK Plamen Požega - ŽKK Ragusa 57:71