Tvrda utakmica i pobjeda Francuske. Brala i Vujanović zabili više od polovice hrvatskih poena

A bilo ih je tek 47.

U-16 reprezentacija Hrvatske porazom je otvorila nastup na turniru u francuskom Bellegardeu. Francuska je slavila 47-57. U prvom poluvremenu domaćini bježe na +14 (32-18). U trećoj četvrtini Hrvati zabijaju koliko i u prve dvije te se približavaju na obećavajući zaostatak 36-42.

No, Francuska se obrana opet posložila te domaćini mirno privode utakmicu kraju.

Zanimljivo je kako su Duje Brala (15) i Dominik Vujanović (14) zabili više od polovice hrvatskih poena. Bruno Tomić ih je postigao osam, Filip Kalajžić šest, a Luka Kujundžić i Antonio Šantić po dva.

U subotu u 17 sati Hrvatska igra protiv Italije, a u nedjelju u 14:30 protiv Španjolske.