U-20 (Ž): S Izraelom 1:1

Ženska mlada reprezentacija upisala je u Požegi pobjedu (89:82) i poraz (64:71) u pripremnim utakmicama s Izraelom.

U sklopu Europskog prvenstva B divizije koje će se igrati od 3. do 11. kolovoza na Kosovu, Ženska U20 reprezentacija odigrala je dvije prijateljske utakmice s izraelskom reprezentacijom.

U ranijim pripremnim utakmicama dva puta su, i to uvjerljivo, pobijedile Irsku, a proteklog vikenda su s Izraelom odigrale 1:1.

13. srpnja Hrvatska – Izrael  89:82 (31-19, 19-23, 20-17, 19-23)

Mlade reprezentativke predvođene Vedranom Grgin Fonsecom kontrolirale su tijek cijele utakmice. Početkom posljednje četvrtine, nakon trice Karle Erjavec, vodstvo je naraslo i na +18 pri rezultatu 77:59. Tada Hrvatska ipak ponešto popušta u intenzitetu i utakmica završava s + 7 (89:82) za Hrvatsku.

Najefikasnija igračica na utakmici bila je Ana Vojtulek s 22 poena, 9 skokova i tri blokade, dok je Karla Erjavec je postigla 21 poen uz 5 skokova i 8 asistencija. Dvoznamenkaste su bile i Anđela Katavić s 13 i Josipa Pavić s 12 poena.

Kod Izraela se istaknula Alex Gitechenko sa 16 poena.

KOMPLETNA STATISTIKA

14. srpnja Hrvatska – Izrael  64:71 (20-10, 10-21, 14-18, 20-22)

Hrvatice su ponovno žustro ušle u utakmicu, povele 9:0, no Izraelke izjednačuju na 9:9. Ipak, prvu četvrtinu su naše reprezentativke završile s dvoznamenkastim vodstvom (20:10).

U drugoj četvrtini se naše reprezentativke bore s održavanjem vodstva, a 8 sekundi do kraja poluvremena Izraelke prelaze u vodstvo pri 30:31.

Unatoč prilično izjednačenoj igri do kraja utakmice skupilo se i +7 razlike za Izrael, odnosno 64:71 za kraj utakmice.

Josipa Pavić je ostvarila double-double učinak sa 16 poena i 12 skokova uz 3 asistencije. Lucija Skorić je ubacila 13 poena uz 4 skoka i dvije asistencije.

U Izraelskim redovima Hadar Haddad je ubacila 20 poena za 22 minute na parketu.

Posljednje dvije pripremne utakmice U20 reprezentacija će odigrati 26. i 27. srpnja u Mađarskoj.