U hrvatskom otvaranju ABA 2 lige na Zlatiboru Osijek slavio protiv Gorice, Vranješ i Bradford bili su nezaustavljivi

Autor: Vrijednosnice Osijek Photo: ABA league j.t.d./Dragana Stjepanović

U 1. kolu NLB ABA lige 2 Vrijednosnice su Goricu 77:73.

Vrlo zanimljiva utakmica je odigrana danas na Zlatiboru sa puno preokreta. Ekipe su se izmijenjivale u vodstvu, prvu veću prednost Vrijednosnice su napravile u 12.minuti za 25:17, nakon toga je Gorica izjednačila za 28:28, te do kraja prvog poluvremena povela za 35:42. Brokeri su u drugo poluvrijeme krenuli serijom 10:0 (45:42), nakon toga su napravili najveće vodstvo u utakmici od 9 poena za 58:49, do kraja četvrtine gosti smanjuju na 60:53.

Prvih pet minuta posljednje četvrtine Vrijednosnice nisu poentirale dok je Gorica ubacila 14 koševa, činilo se kao da utakmica odlazi na stranu Gorice. Posljednjih nekoliko minuta Brokeri su ubacili u višu brzinu te pobijedili rezultatom 77:73. Vrijednosnice su predvodili odlično raspoloženi Bradford s 26 koševa, 6 skokova i 6 asistencija te Vranješ s 29 koševa.

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice igraju u petak, 21.10.2022. u 15:00 sati protiv Borca iz Banja Luke. Utakmica se igra u sklopu NLB ABA lige 2 te se može pratiti na Arena Sport TV. Gorica u petak u 18 sati igra protiv Sparsa.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Gorica 77:73 (20:17, 15:25, 25:11, 17:20)

Vrijednosnice: Bradford 26, Vranješ 29, Martinović, Dmitrović 2, Tomljenović, Tokić, Budimir 9, Šiško, Bošnjak 2, Perković, Sudžum 9, Pavić.

Gorica: LeDay 12, Uljarević 10, Jelenković 7, Mašić 7, Oštrić, Cinac 14, Batur 6, Nakić-Vojnović, Miloloža, Sokol, Porobić 10, Mikšić 7.