U sjeni Kupa Krešimir Ćosić, Split slavio kod Hermes Analitice

Hermes Analitica i Split odigrali su posljednji susret 16. kola HT Premijer lige.

Košarkaši Splita ostvarili su devetu pobjedu u 16. kolu HT Premijer lige na gostovanju kod Hermes Analitice kojoj je ovo deseti poraz uz pet pobjeda.

Hermes Analitica-Split 85:94 (23:20, 16:22, 22:29, 24:23)

Kompletna statistika utakmice

Susret Hermes Analitice i Splita igran je u sjeni završnice Kupa Krešimir Ćosić. Gosti su poveli s 6:12 na samom početku na krilima Henrika Širka, Josipa Jukića i Michaelyn Scotta. Hermes je uzvratio tricom Hrvoja Garafolića te dvicama Brune Perića i Julijana Raića za vodstvo 13:12. U idućem napadu Jukić ponovno dovodi Split u vodstvo, a domaćini tada bježe na 23:17 preko Ivana Svobode, Rajića i Krstanovića. Scott je za krej četvrtine postigao tricu i postavio konačnih 23:20 nakon prvih deset minuta.

Prva polovica druge četvrtine bila je izjednačena i niti jedna momčad nije ostvarila osjetniju prednost. Kod rezultata 29:30, Split radi seriju 6:0 i bježi na 29:36. Perić i Kordić vratili su Hermes na minus jedan, a na odmor se otišlo s prednošću Splita 39:42.

Velika neizvjesnost se nastavila i u idućih osam minuta treće četvrtine. Hermes je favoriziranim Splićanima zadavao mnogo muka u tom periodu, ali kod rezultata 58:61 nakon trice Svobode, Split u nepune dvije minute radi seriju 10:3 i na kraju trećeg perioda ima plus deset.

Split je bez većih poteškoća održavao stečenu prednost u posljednjoj dionici. Najvišu prednost na susretu imali su kod rezultata 90:78 na dvije minute do kraja. Do pobjede ih je predvodio odlični Mateo Kedžo s 23 poena, 5 asistencija i 3 skoka te Scott s 18 poena. Perić je kod Hermesa bio najbolji s 19 poena, 6 asistencija i 4 skoka dok je Svoboda ubacio 15 uz 5 asistencija i 3 skoka.