U sudaru hrvatskih predstavnika regionalnog F4 Cibona uvjerljiva protiv Cedevite, briljirao Prkačin

Bosco i Jan Palokaj bolji od Dubrave.

U 7. kolu Juniorske lige Košarkaškog saveza Zagreba odigrana su dva derbija. U sudaru dvaju hrvatskih klubova koji su izborili Final Four regionalne juniorske ABA lige Cibona je bila uvjerljiva protiv Cedevite 102-77. Pitanje pobjednika riješeno je već u 1. četvrtini koju su mladi Vukovi dobili 33-17. Na poluvremenu je bilo 52-33, a na ulasku u posljednju četvrtinu 76-51.

Tek u posljednjoj četvrtini Vitamini su došli do zraka te je ona protekla u izjednačenoj igri i rezultatu (26-26).

Briljirao je Roko Prkačin koji je postigao 38 poena. Slijedio ga je Luka Cvitanović s 20. Kod Cedevite najefikasniji su bili Matej Bošnjak s 21 i Ante Brzović s 15 poena.

Nakon ovog susreta Cibona je ostala na stopostotnom učinku, dok je Cedeviti ovo bio prvi poraz.

Bosco je nadigrao Dubravu 82-77 te se tako izjednačio s Dubravašima na diobi trećeg i četvrtog mjesta s pet pobjeda. U posljednju četvrtinu Dubrava je ušla s dva poena viška no Jan Palokaj i društvo u završnih su 10 minuta okrenuli susret u svoju korist.

Palokaj je postigao 35 poena, a Tibor Herceg 22. Kod Dubrave najefikasniji je bio Karlo Mikulić s 19 poena.