U utakmici preokreta Dubrava nadigrala Rudeš

Autor: KK Dubrava

U 12.kolu Prve muške lige Dubrava je ugostila Rudeš i upisala pobjedu 96:88. Lavovi su susret odigrali bez bolesnog trenera Darka Krunića, ali to ih nije omelo da nastave s pobjedama i u nastavku sezone.

U 12.kolu Prve muške lige Dubrava je ugostila Rudeš i upisala pobjedu 96:88. Lavovi su susret odigrali bez bolesnog trenera Darka Krunića, ali to ih nije omelo da nastave s pobjedama i u nastavku sezone. Izjednačeni početak prekinuli su domaćini koji su se odvojili (28:21). Raspoloženom Majiću priključili su se Perić, Smolić i Čubrić za + 10 (33:23) u 14.minuti. Završnicu prvog dijela za prednost 48:39 bolje je odigrala Dubrava čemu su kumovali poeni Smolića i Jeleneka. Rudeš je u prvom poluvremenu ubacio 7 trica, a izdvojili su se Zebić i Nakić-Vojnović.

Početak treće četvrtine ponudio je + 11 Dubrave (51:40). Tada slijedi najbolji period igre Rudeša koji je u četiri minute napravio seriju 20:6 za prednost 60:57 u 26.minuti. Sve je pokrenula trica Luke Ljubičića, a nastavili Galić, Zebić i Jurič. Dubravu je u završnici treće četvrtine držao Ivan Tvrtko Majić, a Ante Smolić ubacio tricu za 69:68 što je bio rezultat na isteku treće četvrtine. Posljednju prednost gosti su imali na početku posljednje četvrtine (72:71). Jure Rezo je ubacio dvije trice, a pridodali su se Perić i Jelenek za + 10 (86:76) na četiri minute do kraja. Nadu Rudešu su vratile trice Galića i Zebića, ali je uzvratio Perić i bodove ostavio u Dubravi.

Majić je bio prvo ime Dubrave s 23 poena. Smolić je dodao 17, Petar Perić 15, a Rezo 11. Vrijedi spomenuti važne poene Doriana Jeleneka (10) koji nije imao svoj dan s linije slobodnih bacanja (2/10). Kod Rudeša Ivan Zebić je ubacio 20, Mario Galić 19, a Marko Jurič 17.

DUBRAVA – RUDEŠ   96:88  (25:21, 23:18, 21:29, 27:20)

Dubrava: Čubrić 7 (8 as), Filić, Perić 15, Kos 5, Rezo 11, Majić 23, Šimović 6, Šutalo 2, Smolić 17, Kušec, Jelenek 10.
Rudeš: Zebić 20, Jurič 17, Galić 19, Štirjan 1, Nakić Vojnović 8, Cvitković 2, Torić 7, Ljubičić 9, Hofman, Ivanković 2, Perković 3, Krolo.

Dubrava je šutirala trice 13/26 (50%), a Rudeš 14/35 (40%)

”Malo nezgodna situacija zbog toga što smo danas ostali bez trenera zbog bolesti. Ali skupili smo glave i uz pomoć naših pomoćnih trenera (Gnjidić, Lozanić) za njega dobili ovu utakmicu. Nismo imali dobar ulazak u utakmicu, ali kasnije smo se uspijeli podići i doći do vrijedne pobjede. Rudeš se pokazao kao odličan suparnik.”- kazao je kapetan Dubrave Petar Perić

Dubrava slijedeći vikend gostuje kod Zapruđa.