U utakmici velikih rezultatskih amplituda Zabok na gostovanju nadigrao Bosca

Autor: Krešimir Galić Photo: Marin Sušić/HKS

Zabok opet kući pjevajući

Bosco je u utakmici 16. kola HT Premijer lige poražen na domaćem parketu od Zaboka 78:70 u utakmici velikih rezultatskih serija.

Bosco je početkom druge četvrtine vodio 22:17, a tada je uslijedila serija Zaboka 21:5 kojom je sastav Domagoja Kujundžića do odmora stigao u prednost 40:29.

U nastavku se prvo Bosco vratio u susret (41:45) da bi Marko Perović i Luka Tomas u završnici treće i početkom četvrte četvrtine odveli Zabok na +17 (66:49).

Kada su činilo da će bodovi lagano prema Zagorju sastav Ivana Tomasa se u potpunosti vratio u susret i u nekoliko napada imao priliku i povesti.

Zabok više od šest minuta nije zabio koš, a raspoloženi Marko Jurič povukao je domaćine koji su kreirali seriju 17:1 i na tri minute prije kraja stigli na mini zaostatak (67:66). Ipak promašene napade Bosca kaznili su Perović i Jarvis Garrett.

Perović je za Zabok ubacio 21 poen, Tomas 20 uz 12 skokova. Kod Zaboka Luka Krajnović je ubacio 22, a Jurič 15 uz 11 skokova.