U13: Zadrani okrenuli Cedevitu i u uzbudljivoj završnici uzeli zlato

Perković zabio za zlato i MVP titulu.

Zadar je u napetoj završnici uspio svladati Cedevitu sa 77:75

Cedevita – Zadar 75:77 (23-22, 25-14, 9-16, 18-25)

Dječaci Cedevite se drže slogana svog kluba „samo jako“ i otvaraju utakmicu s 4:0, no Zadrani ekspresno izjednačavaju. Zatim Noa Škrobot lijepim izbačajem ubacuje tricu za Cedevitu i prvo opipljivo vodstvo na 10:6. U tim se trenucima čini da će se Cedevita vrlo lako odvojiti, no ekipa U13 dječaka Zadra je jedina zadarska ekipa koja je izborila finale i svim srcem žele uzeti zlato na domaćem terenu. Tricom Vita Perkovića izjednačuju kod 18:18, a u drugu se dionicu ulazi s 23:22 za Cedevitu.

Nakon dva vezana koša dobro raspoloženog Cedevitinog centra Josipa Pavkovića Cedevita ponovno drži kontrolu s 30:24., prvo dvoznamenkasto vodstvo dolazi Pavkovićevim košem za 39:29, a na poluvremenu stoji 48:36 za Cedevitu.

U nastavku Zadar puno agresivnijom i bržom igrom polako smanjuje razliku i do 51:46, a pravo ushićenje nastaje gotovo priključkom na 53:51 tricom Vita Perkovića, ipak u posljednju se dionicu ulazi s 57:52.

Još je veće ushićenje nešto kasnije pružilo polaganje Zadrovog Tonija Torbarine za vrijeme kojeg je dosuđena i osobna pogreška pa dolazi do izjednačenja na 61:61 i ostatak se utakmice odvija prava drama. Tri minute do isteka vremena tricom Filipa Skelina Zadar uz gromoglasan povik s malih tribina prelazi u vodstvo 66:68.  20 sekundi do kraja utakmice Zadar vodi pri rezultatu 72:75 pa klupa Cedevite traži time out nakon kojeg Domagoj Šuto šutira i ubacuje tricu za izjednačenje 75:75. Heroj Zadrovog dana postaje Vito Perković ubacivši koš za pobjedu samo pet sekundi do isteka vremena i veliko slavlje Zadra može početi.

Vito Perković je za Zadar ukupno ubacio 29 poena uz 10 skokova i 6 osvojenih lopti te ponio i titulu najkorisnijeg igrača, MVP U13 kategorije. Toni Torbarina je ubacio 25 poena.

Kod Cedevite je najkorisniji bio Josip Pavković s 26 poena i 24 (!) skoka. Noa Škrobot je postigao 21, a Josip Krizmanić 16 poena uz 14 skokova.