U17 reprezentacija Svjetsko prvenstvo otvorila uvjerljivom pobjedom

Filipinci ostali na -22.

U 17 reprezentacija Hrvatske uvjerljivom je pobjedom nad Filipinima 97-75 otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Argentini.

Put prema uspjehu trasiran je u prvoj četvrtini koju je Hrvatska dobila 25-15. U drugoj prednost je rasla i do 19 poena viška (37-18), no Filipinci uspijevaju posložiti redove te se u 25. minuti približavaju na jednoznamenkasti zaostatak 55-47.

U presotalih pet minuta treće četvrtine Hrvatska se razigrala i 'pomela' protivnike s parketa. U završnu dionicu naši su dečki ušli s velika 22 poena viška (71-49).

Do kraja utakmice Hrvatska je s 'pričuvnim sastavom'  sačuvala uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Matej Rudan sa 16 poena uz 4 skoka i 3 asistencije. Slijedio ga je imenjak Bošnjak (4 poena, 3 skoka).  Ivan Gulin je uz 13 poena (trica 3/4) imao i 3 asistencije, dok je Roko Prkačin postigao 10 poena uz 7 skokova i 3 asistencije. Odličnu utakmicu odigrali su Lovro Gnjidić (9 poena, 5 skokova, 5 asistencija), Roko Gizdavčić (8 poena, 7 asistencija) i Viktor Šarić (8 poena, 3 skoka).

U ranim satima ponedjeljka (1:30 iza ponoći) Hrvatska se u drugom kolu sastaje s Argentinom.