U18 EP: Izrael Hrvatsku gurnuo u razigravanje od 9. do 16. mjesta

S Dancima za siguran ostanak

IZRAEL – HRVATSKA 84:66 (19-18, 19-17, 27-19, 19-12)

U utakmici osmine finala Europskog prvenstva za juniore Hrvatska je poražena od Izraela 84:66. .

U najznačajnijoj utakmici Europskog prvenstva, ne samo za Hrvatsku, već posredstvom sustava natjecanja za sve sudionike, naime, utakmica je to koja dijeli borbu za medalje od borbe za ostanak, Hrvatska je u početku parirala Izraelu. Kad su u drugoj četvrtini iskrsnuli prvi problemi, zaredale se izraelske trice i protivnik prešao u dvoznamenkasto vodstvo (38:27), Hrvatska je bljesnula i do velikog odmora smanjila zaostatak na 38:35.

Nažalost, takav visoki ritam naši juniori nisu uspijevali zadržati u nastavku utakmice. Nakon tek dva poena zaostatka Hrvatske tri minute do kraja treće dionice (55:53), Izrael je u seriji 10:1 pod vodstvom odlično raspoloženog Oscara Mayera s vanjskih linija izborio ulazak u posljednju četvrtinu s, ponovno, dvoznamenkastom razlikom (65:54). Rezultatska je razlika potom samo rasla, a konačni rezultat od  84:66 izabranicima Srđana Subotića donio je razigravanje od 9. do 16. mjesta i borbu za ostanak u A diviziji. Susret s poraženim u utakmici između Srbije i Danske na rasporedu je u četvrtak, 27. srpnja u 20:30.

Toni Bilić i Luka Frančešević postigli su po 15 poena, dok je s druge strane izuzetno precizan bio već spomenuti Oscar Meyer s 24 poena.