Universitas u neizvjesnoj završnici do pobjede u Vukovaru

Borovo je propustilo veliku šansu protiv Universitasa.

Borovo je bilo bolje u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu nisu zadržali istu razinu igre te su u posljednje tri minute propustili veliku priliku doći do šeste pobjede. Universitas je iskoristio poraze Rudeša i Bosca te je došao do trećeg mjesta.

Borovo-Universitas 78:82 (18:15, 21:18, 19:26, 20:23)

Kompletna statistika utakmice

U neizvjesnoj utakmici u kojoj je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme vodstvo se mijenjalo čak 13 puta, a rezultat je bio izjednačen sedam puta. Borovo je bilo bolje u prvom poluvremenu. Universitas je krenuo bolje u prvoj četvrtini gdje je došao do vodstva 8:13, ali do kraja perioda serija Borova 10:2 za vodstvo 18:15.

Sredinom druge četvrtine nakon poena Dine Radoša, Borovo dolazi do najviše prednosti na susretu od plus devet, bilo je 34:25. Universitas je do kraja perioda smanjio na minus šest.

Početkom treće četvrtine Borovo ima plus osam, a onda gosti rade seriju 17:3 i prelaze u vodstvo 44:50. Odgovor Borova uslijedio je serijom 11:2 za vodstvo 55:52. Universitas je do kraja četvrtine preokrenuo i u posljednju dionicu ušao s minimalnim vodstvom 58:59.

Domaćini su sredinom posljednje dionice nakon dvice Marija Rajšića vodili s 70:67, a tada su gosti napravili seriju 10:1 i poveli s 71:77 i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Bruno Rebić je predvodio goste s 21 poenom, Gabrijel Marić je ubacio 15, a Ivan Vrgoč 14 uz čak 13 skokova i 6 asistencija te je imao uvjerljivo najbolju valorizaciju na utakmici. Kod domaćina Mihael Bekavac najbolji s 18 poena dok je Radoš ubacio 16 uz 6 skokova.