Utakmica koja je trajala deset minuta: Zadar serijom 16-0 u prvoj četvrtini utabao put do pobjede nad Šibenkom

Autor: Saša Ćirić Photo: KK Zadar - Zvonko Kucelin

HT Premijer liga.

Zadar je u susretu 22. kola HT Premijer lige na domaćem parketu svladao Šibenku rezultatom 82-62.

Iako je Šibenka otvorila utakmicu s tri trice, koje su je u dva navrata (2-6, 7-11) odvele na dva posjeda prednosti, maksimalno angažiran i profesionalan pristup igrača Danijela Jusupa brzo je lišio ovaj susret rezultatske neizvjesnosti. Zadrani na krilima kvarteta Drežnjak-Božić-Lakić-Davis furiozno zatvaraju prvi period s 16 poena prednosti (31-15). Damir Milačić je u odsustvu kapetana Pave Paića i mladog Petra Šarića konstantnim rotacijama pokušavao pronaći pravu postavu, ali gotovo svaki igrač kojeg je isprobao u prvom poluvremenu barem u jednoj svojoj smjeni nije zadovoljio kriterije stratega Šibenke. Na poluvrijeme se otišlo s +23 u korist Zadra (50-27), a ozbiljniju minutažu nakon dužeg razdoblja Jusupove nemilosti dobio je mladi Antonio Sikirić. Mali kuriozitet iz prve dvije četvrtine, igrači Zadra su čak sedam puta blokirali šuteve svojih protivnika, osobito istaknuti u tom segmentu bili su Davis i Žganec (po tri svaki). Luku Božića, koji je s 15 poena bio najraspoloženiji igrač Zadra, Jusup je odlučio ostaviti na klupi u drugom dijelu. Dva stratega kao da su na poluvremenu sklopili nekakav prešutni dogovor o konačnom ishodu - Milačić bi možda i htio spustiti razliku ali nema potrebne resurse za to, dok bi Jusup možda i htio pobijediti s većom razlikom, ali ne po cijenu nepotrebne energetske potrošnje uoči važnog dvoboja s Cedevitom Olimpijom. U takvoj pat poziciji je cijelo drugo poluvrijeme prošlo u rasponu od 18 do 26 poena razlike. Jusup je dao priliku svim svojim mladim igračima, ali je zanimljivo da nije htio kombinirati više od dvojice na terenu.

Zadrane su do pobjede predvodili Drežnjak (19 poena, šut 7-10) i Božić (15 poena, šut 6-8, 5 asistencija), dok su kod Šibenke prednjačili Jambrović (20 poena, 13 skokova) i Pleadin (14 poena, 8 skokova).