Uvjerljiva pobjeda Brokera protiv Carevog Graza

Alpe Adria kup.

U utakmici 3. kola Alpe Adria kupa košarkaši Osijeka u stigli do svoje prve pobjede. U Gradskom vrtu su bili bolji od UBSC Raiffeisen Graza 100-82. Nakon 5 minuta igre Osječani su vodili 21-6 te do kraja susreta nisu ispuštali prednost. Tricom Marka Cara austrijska momčad je u 15. minuti stigla na -5 (37-32), no već u sljedećem napadu tricom je odgovorio Lovre Bašić čime je ritam utakmice opet prešao u ruke domaćina.

U trećoj četvrtini Brokeri su se potpuno opustili i razigrali te u njenoj završnici stigli do 20 poena viška (76-55). Narasla je nekoliko puta prednost i do 24 poena razlike, a završilo je sa, za goste ugodnih, 100-82.

Andrija Šarenac je postigao 18 poena uz 7 asistencija, Maxwell Darling je uz 15 poena imao 12 skokova, po 14 poena postigli su Antonio Jordano i Nikola Turalija, a Lovro Buljević je u pobjedi sudjelovao s 12 poena i 7 skokova.

Marko Car je uz u gostujućoj momčadi imao velike ovlasti. Postigao 25 poena (30 posto šuta - 7/23). Uz to je imao 7 skokova i 3 asistencije.