Uvjerljiva Trešnjavka, Medveščak poražen u Bugarskoj

Zagrebački klubovi doživjeli su polovičan uspjeh u 4.kolu ženske Btravel lige.

Zagrebački klubovi doživjeli su polovičan uspjeh u 4.kolu ženske Btravel lige. Medveščak je poražen u Bugarskoj kod Montane 82:68, a Trešnjevka 2009 je kao domaćin u SD Pešćenica svladala Istanbul Universiti 88:59.

Medveščak je očekivano imao težak ispit u Bugarskoj gdje su bodove već ostavili Kraljevo i Cinkarna Celje, a Zagrepčanke su nakon početne prednosti 11:5 već do kraja prve četvrtine bile u zaostatku 25:16. Do odmora su uspijele zadržati rezultatski priključak (45:39). Nada je tinjala sredinom treće četvrtine kada je Marija Radoš ubacila tricu za minus 6 (53:47), ali je Montana serijom 10:0 došla do prednosti koju je samo povećala u završnih deset minuta. Medveščak uz 15 skokova manje (Montana 17 skokova u napadu) bez Nimac i Uzelac koje su ostale u Zagrebu i nije mogao više očekivati protiv ekipe koja je ovom pobjedom napravila značajan korak prema osvajanju jednog od prva tri mjesta. Matea Tadić je ubacila 14 poena, Ana Vojtulek 13, a Patricia Bura 12. Montanu je predvodila Viktorya Stoycheva s 19 poena.

U 5.kolu slijedeći utorak Medveščak će ugostiti Cinkarnu Celje.

Trešnjevka 2009 je kao favorit ušla u utakmicu protiv Istanbula Universiti i opravdala tu ulogu. Gošće su kakav takav priključak držale do početka druge četvrtine kada je bilo 23:17, a Trešnjevka 2009 je sve dvojbe rješila serijom 17:2 za 40:19. U nastavku je trener Dean Nemec da priliku svim igračicama, a po učinku vrijedi izdvojiti Karlu Erjavec s 18 poena, Anđelu Katavić (16), Ivanu Ujević (13), ali i Luciju Kostić koja je uz 4 poena imala 14 skokova, 10 asistencija i 7 osvojenih lopti. Trešnjevka 2009 nakon četiri kola ima dvije pobjede i dva poraza, a slijedeće srijede je očekuje teško gostovanje kod Crvene Zvezde u Beogradu.